AKTUÁLNE! Naháňačka pri Nitre ako z filmu: Motorkár unikal pred policajtami, ukrýval pri sebe drogy!

Policajti PMJ spozorovali počas nočnej služby motocyklistu, ktorý odbočoval na Cabajskú ulicu, pričom pri odbočovaní nedal znamenie o zmene smeru jazdy.

Policajti ho preto chceli zastaviť a skontrolovať. Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam v daždi, keď bola na ceste vrstva vody, vodič motocykla zvýšil rýchlosť jazdy a snažil sa ujsť. Na výzvy polície, aby zastavil nereagoval a v rýchlej jazde pokračoval, pričom jazdil v protismere a na Novozámockej ulici zvýšil rýchlosť na viac ako 150 km/h. Na Lieskovej ulici pri rodinnom dome však motocyklista nezvládol riadenie a pri brzdení spadol z motorky. Policajti okamžite vystúpili z auta a rozbehli sa k nemu, pričom ho vyzývali, aby zostal ležať a dal si ruky za chrbát. Muž však na výzvy nereagoval a ruky si dával pod seba, pričom hrozilo, že je ozbrojený. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Keďže sa sťažoval na bolesť hrudníka, bola privolaná RZP.
Lustráciou bolo zistené, že ide o 46 ročného muža, ktorý má zadržaný vodičský preukaz za jazdu pod vplyvom návykovej látky. Pri nakladaní do sanitky vypadla motocyklistovi malá čierna taška, ktorú mal za opaskom. V nej bolo vidno vrecko s hnedým práškom, o ktorom vzniklo podozrenie, že by mohlo ísť o heroín a tiež menšie vrecko s bielou kryštalickou látkou, ktorá pripomínala pervitín. Keďže vzniklo podozrenie pre drogovú trestnú činnosť, bola mužovi obmedzená osobná sloboda. Následne bol muž prevezený do nemocnice k zisteniu rozsahu jeho poranení a zároveň podrobený aj toxikologickému vyšetreniu. Výsledok bol pozitívny na amfetamín, metamfetamín a morfín.

V danej veci bolo začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

zdroj: Fb / Polícia SR – Nitriansky kraj

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com