AKTUÁLNE! Na stredné školy v tomto kraji sa vrátilo iba 57 percent žiakov: Župan prehovoril, čo je za tým

Prezenčné vyučovanie tento týždeň obnovilo 62 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK).

Od pondelka (19. 4.) sa podľa aktuálneho COVID školského semaforu vrátili do škôl stredoškoláci končiacich ročníkov. Z celkového počtu žiakov 5922, ktorí mohli nastúpiť do škôl, však túto možnosť využilo iba 57 percent, informoval v piatok Úrad KSK.

Najvyšší záujem o prezenčné vyučovanie je na stredných zdravotníckych školách, kde sa do škôl vrátilo 91 percent žiakov. Pre týchto žiakov však sú otvorené aj školské internáty. „Jedným z dôvodov nízkeho počtu žiakov na prezenčnom vyučovaní je najmä to, že mnohí do škôl dochádzajú z iných miest a nemohli využiť ubytovanie na školských internátoch. Od budúceho týždňa sa však už obnoví prevádzka internátov pre žiakov končiacich ročníkov všetkých stredných škôl, preto veríme, že účasť na vyučovaní v škole sa zvýši,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Celkovo má KSK 63 stredných škôl, Gymnázium Štefana Moysesa v Moldave nad Bodvou však nemá v aktuálnom školskom roku žiakov v končiacom ročníku. Z dôvodu výskytu nového koronavírusu v priebehu týždňa na dvoch stredných školách – Strednej odbornej škole (SOŠ) ekonomickej v Spišskej Novej Vsi a Obchodnej akadémii v Michalovciach sa ich žiaci vrátili na dištančné vzdelávanie. SOŠ technická a ekonomická Jozefa Szakkayho v Košiciach obnovila prezenčné vyučovanie iba jeden deň v týždni, keďže 90 percent jej žiakov je ubytovaných na školskom internáte, ktorý ešte tento týždeň ostal zatvorený. Prezenčné vyučovanie obnovili pre všetky ročníky dve stredné zdravotnícke školy. Ďalšie dve zdravotnícke školy z dôvodu kapacitných možností realizujú prezenčnú formu pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka.

Od pondelka 26. apríla sa budú môcť otvoriť školy pre všetky ročníky v okrese Sobrance, ktorý je podľa COVID automatu ružovým okresom. Dotkne sa to aj dvoch krajských stredných škôl, a to SOŠ obchodu a služieb v Sobranciach a Gymnázia Sobrance. V ostatných okresoch Košického kraja sa do škôl vrátia aj žiaci prvého až štvrtého ročníka osemročných gymnázií.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com