AKTUÁLNE! Na Slovensku začne fungovať medzinárodné humanitárne logistické centrum

Slovenská republika je tranzitnou krajinou pre humanitárnu pomoc Ukrajine. Spôsobom, ako zefektívniť prepravu humanitárnej pomoci od iných štátov Ukrajine je zriadenie medzinárodného humanitárneho logistického centra, zámer ktorého dnes schválila vláda.

Logistické centrum v spolupráci s komerčnými subjektmi sprevádzkuje Slovenská republika s finančnou podporou EÚ v rámci Mechanizmu Únie v oblasti civilnej ochrany, o ktorú sme požiadali 15. marca. Prostriedky z mechanizmu podľa pravidiel EÚ možno využiť na krátkodobé prenájmy skladov, prebalenie humanitárných nákladov a na lokálnu dopravu humanitárnej pomoci pre jej koordinované poskytnutie v bode konečného určenia.

Logistické centrum bude mať teda podobu sústavy prekladísk a skladov, ktoré sa budú aktivovať na základe intenzity prepravných objemov humanitárnej pomoci prechádzajúcich cez našu krajinu. Jeho centrála bude na východnom Slovensku.

Podrobnejšie o koncepte fungovania a kapacitách medzinárodného humanitárneho logistického centra bude ministerstvo vnútra informovať na budúci týždeň.

zdroj: minv.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com