AKTUÁLNE: Na Slovensku sa rozbehla kontrola práce z domu, Krajniak oznámil prvé výsledky

Inšpektori práce podľa šéfa rezortu práce a sociálnych vecí vykonali 35 kontrol, počas ktorých preverili dodržiavanie práce z domu u 100 zamestnancov.

Počas prvých dvoch dní kontroly dodržiavania nariadenej práce z domu inšpektori práce nezistili žiadne porušenie zákona. Na brífingu po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak. Inšpektori práce podľa neho vykonali 35 kontrol, počas ktorých preverili dodržiavanie práce z domu u 100 zamestnancov. „Doposiaľ nezistili porušenie home office,“ uviedol šéf rezortu práce a sociálnych vecí.

Vláda nariadila od začiatku tohto týždňa prácu z domu pre všetkých ľudí, ktorým to charakter ich práce umožňuje. Ako minulý týždeň uviedol minister Krajniak, nariadenie práce z domu pre zamestnanca bolo doteraz na rozhodnutí samotného zamestnávateľa, po novom takéto nariadenie vydáva vláda. Veľa ľudí sa totiž podľa ministra obracalo na rezort práce a sociálnych vecí s podnetom, že im zamestnávateľ neumožnil prácu z domu, hoci povaha ich práce takýto pracovný režim umožňuje.

 

zdroj: SITA, Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com