AKTUÁLNE! Ministerstvo zahraničných vecí Ruska: Tretia svetová vojna by bola jadrová a zničujúca!

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v stredu vyhlásil, že ak by vypukla tretia svetová vojna, bola by jadrová a ničivá.

O vyjadreniach šéfa ruskej diplomacie informovala tlačová agentúra Ria Novosti. Lavrov predtým v utorok na zasadnutí Rady OSN pre ľudské práva (UNHRC) povedal, že Kyjev sa údajne snaží získať jadrové zbrane, čo pre Rusko predstavuje „skutočné nebezpečenstvo“.

„Tretia svetová vojna bude ničivou jadrovou vojnou,“ povedal Lavrov podľa agentúry TASS. Podľa agentúry TASS sa slová ruského ministra zahraničných vecí o tretej svetovej vojne týkali údajného vyhlásenia amerického prezidenta Joea Bidena, že alternatívou k tvrdým sankciám, ktoré Washington uvalil na Moskvu, by bola tretia svetová vojna. Biden však vo vyššie uvedenom vyhlásení jasne povedal, že sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne.

Biden v rozhovore, ktorý v sobotu odvysielala americká televízia CNN, o sankciách povedal, že podľa neho ide o jeden z mála spôsobov, ako potrestať Rusko bez rizika vojny v celosvetovom meradle. „Máte dve možnosti. Začať tretiu svetovú vojnu, začať fyzickú vojnu s Ruskom alebo zabezpečiť, aby krajina, ktorá koná v rozpore s medzinárodným právom, zaplatila za to, čo urobila,“ povedal Biden.

Lavrov uviedol, že Ukrajina stále disponuje jadrovou technológiou zo sovietskej éry, a povedal, že Moskva musí „všetkými prostriedkami“ zabrániť tomu, aby sa na Ukrajine objavili jadrové zbrane. Šéf ruskej diplomacie počas zasadnutia UNHRC zase odsúdil „rusofóbne výpady“ západných krajín, ktoré dodávajú zbrane Ukrajine. Podľa novinárov hovoril Lavrov pred takmer prázdnou sálou, pričom väčšina diplomatov jeho prejav bojkotovala.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

 

zdroj: independent.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com