AKTUÁLNE: Ministerstvo obrany zverejnilo dôležité informácie o plošnom testovaní!

Zdieľajte článok na

Ministerstvo obrany zverejnilo na sociálnej sieti facebook dôležité informácie o plošnom testovaní.

 

Profesionálni vojaci sú aj v týchto chvíľach v teréne na Orave a v Bardejove, kde spolu s predstaviteľmi miestnej samosprávy fyzicky navštevujú navrhované odberné miesta. Kontrolujú, či spĺňajú podmienky pre bezpečné testovanie obyvateľstva, pričom každé odberné miesto bude finálne posúdené miestnym okresným hygienikom.

Chceme ubezpečiť všetkých občanov, že testovať sa bude iba v priestoroch, ktoré budú takýmto spôsobom schválené.

Testovať bude vždy výhradne zdravotnícky personál, pričom výsledok bude odovzdaný každému testovanému osobne v zalepenej obálke. V prípade pozitívneho výsledku testu budú súčasťou oznámenia aj ďalšie informácie a povinnosti.

Postup testovania bude organizovaný v jednom smere a tak, aby testované osoby nestáli v tom istom priestore. V prípade, že to podmienky dovolia, bude testovanie realizované v exteriéri.

Testovať sa môžu osoby od 10 rokov. Naopak, účasť na testovaní sa neodporúča seniorom nad 65 rokov, teda tým, ktorí sa zdržiavajú najmä v domácom prostredí. Testovať sa nebudú ani imobilní obyvatelia. Obyvatelia domovov sociálnych služieb budú testovaní samostatne a priamo v zariadení.

Testovanie bude všetkým obyvateľom umožnené na najbližšom odberovom mieste.

V rámci Oravy a Bardejova je aktuálne identifikovaných celkovo 235 odberných miest, v rámci ktorých by malo byť testovaných viac ako 180 000 osôb.

Na testovaní sa bude podieľať viac ako 2 500 vojakov, policajtov, hasičov, zdravotníkov a administratívnych pracovníkov.

V týchto chvíľach pre vás pripravujeme aj webovú stránku, v rámci ktorej budú sústredené všetky aktuálne informácie, ako aj formuláre pre záujemcov o poskytnutie pomoci pri testovaní.

 

ℹ️ PRINÁŠAME VÁM ĎALŠIE DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE O PLOŠNOM TESTOVANÍ ℹ️Profesionálni vojaci sú aj v týchto chvíľach v…

Zveřejnil(a) Ministerstvo obrany Slovenskej republiky dne Úterý 20. října 2020


Zdieľajte článok na

You Might Also Like