AKTUÁLNE! Mesto Handlová vyhlásilo v súvislosti s požiarom mimoriadnu situáciu!

Obyvatelia mesta Handlová sa prebudili do smutného rána… V noci totiž u nich v meste došlo k požiaru v 11. poschodovom bytovom dome.

Podľa doterajších zistení, k požiaru malo dôjsť z doposiaľ presne nezistených príčin pravdepodobne v jednom z bytov na 5. poschodí. Na miesto v krátkom čase dorazili všetky záchranné zložky, ktoré sa snažili čo najskôr evakuovať všetkých obyvateľov bytového domu a zároveň zabrániť väčším škodám na majetku.
Napriek snahe všetkých zúčastnených, manželov vo veku 46 a 48 rokov a ženy vo veku 40 a 65 rokov, sa už nepodarilo zachrániť. Tri osoby boli prevezené do nemocnice v Bojniciach na ošetrenie. Sú mimo ohrozenia života. Dve osoby ošetrenie odmietli.
Okolnosti tejto tragickej udalosti budú predmetom vyšetrovania v rámci trestného stíhania začatého pre zločin Všeobecného ohrozenia.
V súčasnosti sú políciou vykonávané procesné úkony potrebné na vyšetrenie tejto udalosti.

Na miesto dorazili aj policajní experti z Kriminalisticko a expertízneho ústavu PZ v Slovenskej Ľupči.

Mesto Handlová vyhlásilo vo štvrtok (16. 6.) o 9.30 h mimoriadnu situáciu. Urobilo tak v súvislosti s nočným požiarom na Okružnej ulici, ktorý si vyžiadal životy štyroch ľudí. Informovala o tom po zasadnutí krízového štábu primátorka Silvia Grúberová.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com