AKTUÁLNE! Medveď uhryzol bežca v obci Kanianka v okrese Prievidza!

Policajti Obvodného oddelenia z Prievidze boli vyslaní na preverenie oznámenia, že 29-ročného muža z Kanianky napadol medveď, ale našťastie sa mu podarilo zviera odplašiť a ujsť.

Hliadka po príchode k oznamovateľovi zistila, že oznámenie sa zakladá na pravde a naozaj včera (dňa 24. januára) krátko po 15.00 hodine napadol medveď 29-ročného muža nad Kanianskymi lazmi, na lesnej ceste. Medveď sa pri mladom mužovi objavil počas behu a pohrýzol ho.
Napadnutý muž polícii uviedol, že asi 6 km od nového cintorína, na lesnej ceste sa pred ním náhle objavil medveď. Išlo o mláďa približne do 100 kg. Po tom ako ho medveď napadol a jemu sa podarilo ujsť do bezpečia, zavolal svojej mame a následne sa presunul do Bojnickej nemocnice, kde mu bola rana ošetrená.
Mladý muž polícii uviedol približnú polohu, kde sa medveď nachádzal podľa údajov z mobilného telefónu. Našťastie zranenia, ktoré po útoku našej najväčšej šelmy utrpel neboli život ohrozujúce a bol prepustený do domáceho liečenia.

O útoku medveďa bol vyrozumený starosta obce Kanianka a aj Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorému je polícia v prípade potreby ochotná poskytnúť súčinnosť.
Polícia vyzýva obyvateľov i návštevníkov obce Kanianka a jej okolia k mimoriadnej ostražitosti. V súvislosti s výskytom medveďa odporúčame sa vyhnúť pohybu v okolitom lese. V prípade potreby okamžite kontaktuje tiesňovú linku na čísle 158.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com