AKTUÁLNE: Malé skupiny žiakov sa nemusia preukazovať negatívnym testom, musia však spĺňať podmienky

Malé skupiny žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia nemusia od piatka 11. decembra ukázať negatívny výsledok na ochorenie COVID-19. Uviedol to Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) vo svojej vyhláške vo vestníku vlády SR zverejnenom na stránke Ministerstva vnútra SR.

Žiaci základných a stredných škôl zo sociálne znevýhodneného prostredia sa tak budú môcť opäť zúčastniť na prezenčnom vyučovaní v malých skupinách vytvorených z najviac piatich žiakov a jedného učiteľa. Ten sa tiež nemusí preukázať negatívnym testom.

Medzi osobami, ktoré majú výnimku z povinnosti, sú aj žiaci a zamestnanci základných škôl so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, stredných špeciálnych škôl, odborných učilíšť a praktických škôl.

Ostatní žiaci piateho až deviateho ročníka základných škôl a stredných škôl a ich vyučujúci majú od 11. do 22. decembra naďalej povinnosť preukázať sa pred vstupom do vnútorných aj vonkajších priestorov školy negatívnym výsledkom antigénového či RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Výsledok by nemal byť starší ako 14 dní.

 

zdroj: webnoviny.sk, Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com