AKTUÁLNE: Malé skupiny žiakov sa nemusia preukazovať negatívnym testom, musia však spĺňať podmienky

Zdieľajte článok na

Malé skupiny žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia nemusia od piatka 11. decembra ukázať negatívny výsledok na ochorenie COVID-19. Uviedol to Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) vo svojej vyhláške vo vestníku vlády SR zverejnenom na stránke Ministerstva vnútra SR.

Žiaci základných a stredných škôl zo sociálne znevýhodneného prostredia sa tak budú môcť opäť zúčastniť na prezenčnom vyučovaní v malých skupinách vytvorených z najviac piatich žiakov a jedného učiteľa. Ten sa tiež nemusí preukázať negatívnym testom.

Medzi osobami, ktoré majú výnimku z povinnosti, sú aj žiaci a zamestnanci základných škôl so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, stredných špeciálnych škôl, odborných učilíšť a praktických škôl.

Ostatní žiaci piateho až deviateho ročníka základných škôl a stredných škôl a ich vyučujúci majú od 11. do 22. decembra naďalej povinnosť preukázať sa pred vstupom do vnútorných aj vonkajších priestorov školy negatívnym výsledkom antigénového či RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Výsledok by nemal byť starší ako 14 dní.

 

zdroj: webnoviny.sk, Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like