AKTUÁLNE: Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte na továreň, zahynuli minimálne štyria ľudia!

Malé lietadlo Cessna Citation 560X narazilo vo štvrtok krátko po štarte do budovy továrne v Connecticute v USA. Podľa správ médií si havária lietadla vyžiadala štyroch mŕtvych a niekoľko zranených.

Podľa úradov lietadlo narazilo do budovy spoločnosti Trumpf Inc., v ktorej sa v tom čase nachádzalo približne 100 zamestnancov. Federálny letecký úrad (FAA) uviedol, že na palube lietadla boli dvaja piloti a dvaja cestujúci.

„Zdá sa, že počas vzletu došlo k nejakej mechanickej poruche, ktorá mala za následok haváriu,“ povedal policajný vyšetrovateľ Tim McKenzie.

Pád lietadla spôsobil v továrni rozsiahly požiar, ktorý sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu približne po hodine. Podľa predstaviteľov spoločnosti boli všetci v budove zachránení, ale dvaja zamestnanci utrpeli ľahké zranenia.

Svedkovia opísali, že najprv sa ozvala obrovská rana a potom vyšľahli do vzduchu vysoké plamene. „Bežala som rovno k nehode, aby som zistila, či môžem pomôcť. Dostal som sa čo najbližšie, ale plamene boli úplne spaľujúce a oheň sa stále rozširoval,“ opísal situáciu svedok pre televíziu FoxNews.

zdroj: foxnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com