AKTUÁLNE: Len štvorročný chlapec zrazil chodca autom svojho otca!

Štvorročný chlapec, ktorému sa v Monaku podarilo sadnúť za volant otcovho luxusného auta, zrazil a vážne zranil chodca. Muža, ktorý má belgické občianstvo a žije v Monaku, rýchlo previezli do nemocnice v Nice.

V sobotu večer podstúpil operáciu a teraz je mimo ohrozenia života. Podľa agentúry AFP je rodina, ktorej dieťa nehodu spôsobilo, arménskeho pôvodu a žije v Prahe.

Nehoda sa stala v piatok večer pred luxusným hotelom Hotel de Paris Monte-Carlo, kde sa rodina, ktorá vlastní limuzínu Bentley, zdržiavala.

„Vodič vystúpil z auta, aby dal kľúče od auta zamestnancovi hotela, a v tom momente podľa svedkov dieťa sediace na zadnom sedadle vystúpilo a sadlo si za volant. Potom stlačilo plynový pedál, auto poskočilo dopredu a zrazilo muža, ktorý v tom istom momente vychádzal z hotela,“ opísal nehodu šéf miestnej polície Laurent Braulio.

Muž bol uväznený pod zadnými kolesami limuzíny, ale okoloidúci ho rýchlo vyslobodili.

Vyšetrovatelia teraz zisťujú, ako sa auto dalo do pohybu napriek tomu, že v zapaľovaní neboli kľúče. Majiteľ vozidla vo svojom vyhlásení uviedol, že si nepamätá, či vypol motor.

Zdroj: ČTK, AFP

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com