AKTUÁLNE! Kryt pod divadlom v Mariupole odolal výbuchu. Začala sa záchrana tisícovky ľudí!

Bombový kryt v Činohernom divadle vydržal výbuch bomby, ktorú na budovu v stredu zhodili Rusi. Záchranári teraz pracujú na vyslobodení ľudí. Informovala o tom britská BBC s odvolaním sa na miestne úrady.

Zatiaľ nie je známe, či si útok vyžiadal obete alebo zranenia.

Poslanec Serhij Taruta oznámil, že kryt pod divadlom útok vydržal. Podľa jeho slov aspoň niektorí z ľudí, ktorí sa ukryli, prežili a niektorí už vychádzajú von.

„Po strašnej noci plnej neistoty prišli ráno 22. dňa vojny konečne dobré správy z Mariupola! Protiletecký kryt prežil. Trosky sa začali rozoberať, ľudia vychádzajú živí!“ Taruta napísal na Facebooku.

Satelitné snímky, ktoré zverejnila americká spoločnosť Maxar, ukazujú veľký nápis „Deti“, ktorý vyrobili Ukrajinci na oboch stranách budovy divadla. Napriek tomu sa ruská armáda rozhodla zaútočiť na divadlo.

Centrálna budova divadla bola zničená, rovnako ako vchod do krytu. Zástupca starostu Mariupola Serhij Orlov po útoku uviedol, že sa v ňom ukrýva 1 000 až 1 200 ľudí.

Ruské ministerstvo obrany podľa agentúry RIA Novosti poprelo, že by útok na divadlo vykonala jeho armáda. Podľa vyhlásenia budovu nastražili a vyhodili do vzduchu bojovníci dobrovoľníckeho práporu Azov, ktorý je súčasťou Ukrajinskej národnej gardy. Rusko ich označuje za nacistov.

https://twitter.com/JackSha37068249/status/1504168538671562757?s=20&t=iJmSRl-rsb5QSsU0UowDog

zdroj: cnn.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com