AKTUÁLNE! Krajčí zverejnil detaily Covid automatu, ktorý bude platiť od 8. februára!

Vláda v stredu 3. februára s malými zmenami schválila aj zmeny v COVID automate, tak ako ich navrhovala pandemická komisia.

Sprísnia sa tzv. národné kritéria, ktoré budú musieť byť splnené, aby sa Slovensko dostalo z aktuálnej čiernej fázy do lepšej, bordovej fázy. Okrem iného bude podmienkou prechodu aj pokles hospitalizácií pod hodnotu 3 000. Pandemická komisia odsúhlasila tiež sprísnenie dvoch ďalších kritérií. Priemerný počet pozitívne testovaných osôb a reprodukčné číslo sa sprísnili o 20 %.

Naďalej platí aj zákaz vychádzania. Ako na stredajšej tlačovej konferencii uviedol minister zdravotníctva Marek KrajčíSlovensko je v čiernej zóne COVID automatu a pravdepodobne bude ešte niekoľko ďalších týždňov.

Zároveň upozornil, že vzhľadom na to, že sa sprísnili kritériá na čiernu zónu, bude náročnejšie prejsť do miernejšej, bordovej zóny„Sprísnili sme kritériá na čiernu zónu, ktorá je momentálne v COVID automate a týmito sprísnenými kritériami dovolíme, aby mohli deti začať chodiť do škôl,“ povedal minister zdravotníctva.

Po plošnom testovaní sa vo väčšine okresov epidemická situácia zlepšila. Ako však uviedol minister Krajčí, ide len o 23,2-percentnú priemernú hrubú redukciu prevalenie. Podľa ministra je to oveľa menej, ako predpokladali.

Počas jesenného celoplošného testovania sa infekčnosť zrazila o 58 percent, po testovaní v Nitre sa to podarilo o približne 50 percent. Podľa Krajčího ide o veľmi závažné informácie, ktoré pravdepodobne hovoria o tom, že v regiónoch je oveľa vyššia prevaha nebezpečnejšej britskej mutácie koronavírusu.

Stupne varovania podľa COVID automatu v jednotlivých okresoch Slovenska.

 

zdroj:SITA, foto: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com