AKTUÁLNE! Kengura zaútočila na svojho majiteľa a spôsobila mu zranenia, ktorým nakoniec podľahol!

Polícia v utorok informovala, že na juhozápade Austrálie zabilo zviera muža, ktorý pravdepodobne choval divokého klokana ako domáceho miláčika. Išlo údajne o prvý smrteľný útok klokana v Austrálii od roku 1936.

 

Príbuzný našiel 77-ročného muža s „vážnymi zraneniami“ v nedeľu na jeho pozemku v polosamote Redmond, 400 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta štátu Západná Austrália Perth.

Predpokladalo sa, že ho predtým počas dňa napadla kengura, ktorú polícia zastrelila, pretože bránila záchranárom dostať sa k zranenému mužovi, uviedla polícia.

„Klokan predstavoval pre záchranárov trvalú hrozbu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Muž zomrel na mieste. Polícia pripravuje správu pre koronera, ktorý zaznamená oficiálnu príčinu smrti.

Polícia sa domnieva, že obeť chovala divokého klokana ako domáceho miláčika.

Na držanie austrálskej pôvodnej fauny ako domácich zvierat existujú zákonné obmedzenia, ale policajný mediálny úrad v utorok uviedol, že nemá žiadne informácie, ktoré by mohol zverejniť, pokiaľ ide o to, či obeť mala povolenie.

Tanya Irwinová, ktorá sa stará o makropódy v záchrannej službe pre pôvodné zvieratá v Perthe, uviedla, že úrady len zriedka vydávajú povolenia na chov klokanov v západnej Austrálii.

„Vyzerá to, že to bol dospelý samec, ktorý je dosť agresívny a v zajatí sa mu nedarí,“ povedal Irwin.

„Nevieme, aká bola situácia; či mal bolesti alebo prečo bol držaný v zajatí a bohužiaľ… nie sú to roztomilé zvieratá, sú to divoké zvieratá,“ dodal Irwin.

Irwinová uviedla, že jej záchranné centrum vždy rehabilituje pôvodné zvieratá s cieľom vrátiť ich do voľnej prírody, najmä klokany.

„Na to, aby ste to mohli robiť, potrebujete špeciálne povolenie. Neverím, že ich naozaj vydávajú veľmi často, pokiaľ nie ste centrum pre voľne žijúce zvieratá s vyškolenými ľuďmi, ktorí vedia, čo robia,“ povedala.

Západné sivé klokany sú bežné na juhozápade Austrálie. Môžu vážiť až 54 kilogramov (119 libier) a sú vysoké 1,3 metra.

Samce môžu byť agresívne a bojovať s ľuďmi rovnakými technikami, aké používajú medzi sebou. Svojimi krátkymi hornými končatinami sa chytia súpera, svalnatým chvostom preberú jeho telesnú hmotnosť a potom sa vrhnú oboma silnými zadnými nohami s pazúrmi.

V roku 1936 zomrel 38-ročný William Cruickshank v nemocnici v Hillstone v štáte Nový Južný Wales na východnom pobreží Austrálie niekoľko mesiacov po tom, ako ho napadol klokan.

Cruickshank utrpel rozsiahle poranenia hlavy vrátane zlomenej čeľuste, keď sa pokúšal zachrániť svoje dva psy pred veľkou kengurou, informovali vtedy noviny The Sydney Morning Herald.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com