AKTUÁLNE: Jedenástim ľuďom z celoplošného testovania v Trenčíne vykázali testy falošnú pozitivitu

U 11 pozitívne testovaných ľudí z minulovíkendového antigénového celoplošného testovania následne PCR testy nepotvrdili ochorenie COVID-19. Pretestovanie podstúpilo 156 ľudí, ktorí po pozitívnom výsledku antigénového testu nemali príznaky ochorenia.

Úspešnosť vyšla na 99,8 percenta

Na tlačovom brífingu o tom informovala riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne Ľudmila Bučková.

„Úspešnosť antigénového testovania podľa matematických odborníkov vyšla na 99,8 percenta. V prípade tých, ktorí sú pozitívne testovaní a nemajú žiadne príznaky ochorenia, budeme odporúčať, aby podstúpili doplňujúce vyšetrenie metódou PCR,“ uviedla Bučková.

Primátor Richard Rybníček si myslí, že v antigénovom testovaní treba v novom kalendárnom roku pokračovať.

Rybníček odporúča kúpu testov

„Odporúčal by som pánu ministrovi (hospodárstva Richardovi) Sulíkovi zakúpiť tento typ testov, ktoré boli k dispozícii v Trenčíne. Antigénové testovanie by sa malo uskutočniť čím skôr, či už v najviac zamorených regiónoch alebo celoplošne na Slovensku,“ vyhlásil Rybníček.

Na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 sa 19. a 20. decembra zúčastnilo spolu 21 660 obyvateľov Trenčína a 11 susedných obcí.

Počas dvoch testovacích dní zaznamenalo 33 odberových tímov 560 pozitívnych testov.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com