AKTUÁLNE! Hromadná dopravná nehoda na D1 pri Hornej Strede: Zranili sa štyri osoby!

Včera vo večerných hodinách na diaľnici D1 v katastri obce Horná Streda v smere jazdy na Bratislavu došlo k dopravnej nehode viacerých áut.
Podľa doteraz získaných informácií vodič nákladnej prívesovej súpravy z doposiaľ nezistených príčin zachytil vozidlá odstavené na krajnici. Tieto boli na krajnici odstavené z dôvodu poruchy. Vodič nákladného vozidla skončil po dopravnej nehode naprieč cez oba jazdné pruhy diaľnice. Následne do havarovaného nákladného auta narazil ešte vodič osobného motorového vozidla, ktorý už nemal možnosť zastaviť pred havarovaným nákladným autom.
Pri dopravnej nehode sa zranili 4 osoby. Diaľnica v smere na Bratislavu bola uzatvorená až do skorých ranných hodín. Na mieste bol prítomný znalec z odboru cestnej dopravy. Presná príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú v štádiu šetrenia. Dychovými skúškami alkohol u vodičov zistený nebol.
V prípade poruchy alebo inej situácie, ktorá si vyžaduje zastavenie vozidla na diaľnici, urýchlene opustite svoje vozidlo a zostaňte stáť za zvodidlami, prípadne v dostatočnej vzdialenosti od diaľnice. Následne je potrebné zavolať na číslo 158 a oznámiť svoju pozíciu. Polícia v súčinnosti s Národnou diaľničnou spoločnosťou zabezpečí označenie a asistenciu pri oprave alebo odťahu Vášho vozidla.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com