AKTUÁLNE: Hlavné mesto Kyjev stále odoláva, pri streľbe zomrel šesťročný chlapec!

Situácia v Kyjeve je pokojná, mesto je plne pod kontrolou ukrajinskej armády. V noci sa metropolou ozývali výbuchy a naďalej platí zákaz vychádzania. Pri streľbe zahynul šesťročný chlapec. Po ruskom nálete horí ropný sklad vo Vasilkove, hrozí ekologická katastrofa.

Silná streľba v západnej štvrti ukrajinského hlavného mesta Kyjev v sobotu večer zabila šesťročného chlapca a podľa miestnej nemocnice zranila niekoľko ďalších ľudí, informuje CNN.

Serhij Černysuk, lekár kyjevskej nemocnice Ochmatdyt, uviedol, že medzi zranenými sú dvaja tínedžeri a traja dospelí.

V sobotu o šiestej hodine ráno stredoeurópskeho času bola situácia v Kyjeve pokojná a hlavné mesto bolo plne pod kontrolou ukrajinskej armády. „Počas noci došlo k niekoľkým zrážkam so sabotérskymi skupinami,“ povedal Mykola Povoroznyk, prvý zástupca náčelníka kyjevskej mestskej správy.

„Rusko nás zasiahne všetkým, čo má. Jedným z hlavných cieľov bude trh v Besarábii,“ napísala v sobotu večer poslankyňa Lesja Vasilenková.

Jej slová sa začali napĺňať krátko po polnoci stredoeurópskeho času, keď sa nad hlavným mestom ozval výbuch.

Okolo tretej hodiny ráno CNN informovala o ďalšom výbuchu niekde v juhozápadnej časti mesta.

Denník Kyiv Independent, ktorý udalosti sleduje v podrobnej online správe, uviedol, že ruské jednotky strieľali na sklad rádioaktívneho odpadu. Podľa dostupných informácií do budovy nezasiahli, takže obyvatelia by nemali byť v ohrození.

V meste Vasilkovo po ruskom útoku horí ropný sklad, potvrdila miestna starostka Natália Balašinovičová. Hrozí technogénna a ekologická katastrofa. O incidente informovala aj americká stanica CNN.

„Nepriateľ chce zničiť všetko okolo, ale nepodarí sa mu to. Počkajte!“ vyzval starosta obyvateľov.

Zvýšenú leteckú aktivitu nad Kyjevom nepriamo potvrdila poslankyňa Galina Treťjaková, ktorá na Twitteri uviedla, že ukrajinskej armáde sa podarilo nad hlavným mestom zostreliť ďalšie dve lietadlá.

V okolí Kyjeva bolo niekoľko požiarov a k nebu stúpal dym. V okolí mesta bolo počuť aj výbuchy.

Brat kyjevského starostu Vladimíra Klička v sobotu večer vo videu zdieľanom na sociálnych sieťach varoval, že na Ukrajine hrozí humanitárna katastrofa, a vyzval „celý svet, aby zastavil túto vojnu, ktorú začalo Rusko“. „Nie je možné čakať… musíte konať teraz,“ povedal.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: cnn.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com