AKTUÁLNE: Dvaja opití tínedžeri spôsobili počas víkendu dve nehody!

Policajti si, aj napriek nepriaznivým okolnostiam vo svete, naplno plnia svoje úlohy a vykonávajú dohľad nad bezpečnosťou obyvateľov, a to aj na našich cestách.
Dopravní policajti riešili počas víkendu dve dopravné nehody, pri ktorých mladučkí vodiči nafúkali takmer rovnako, bezmála 2 promile alkoholu. Ďalších 4 opitých vodičov „načapali“ policajti pri bežných kontrolách.
 V sobotu, skoro ráno, nezvládol 19 ročný vodič jazdu a s autom Škoda Fabia mal dostať, na ceste I. triedy, šmyk. Medzi mestom Sládkovičovo a obcou Veľká Mača zišiel mimo cestu, prevrátil sa na strechu a narazil do stromov, čo ho vrátilo späť na kolesá. Mladík policajtom po nehode nafúkal 1,75 promile. Privolaná RZP ho, spolu s jeho spolujazdcom, previezla so zraneniami do nemocnice.
Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
 Ďalší 19 ročný mladík si, v nedeľu po polnoci, „zavaril“ hneď štvornásobne. Bez dovolenia si mal zobrať kamarátove auto Peugeot 206. Na diaľnici D1 pri odpočívadle narazil, pri pripíjaní sa do pruhu, do auta VW Tiguan. Pri kontrole mu diaľničiari namerali v dychu 1,83 promile. Lustráciou následne zistili, že má navyše súdom zakázané viesť motorové vozidlá. Našťastie sa nikto z účastníkov nezranil.
Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a obvinili ho z prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia. Mladého muža riešia v tzv. superrýchlom konaní a na rozhodnutie súdu si počká v policajnej cele.
Policajné hliadky cez víkend zastavili a skontrolovali:
okr. Galanta
 36 ročnú ženu v obci Tomášikovo – 1,96 ‰
okr. Trnava
 40 ročného vodiča v Trnave – 1,10 ‰
 40 ročného muža v Trnave – 1,13 ‰
 39 ročného muža v obci Brestovany – 2,10 ‰
Polícia postupuje pri opitých vodičoch vždy nekompromisne. Je neakceptovateľné, keď si niekto sadne za volant opitý. Jazdite preto zodpovedne a ak ste si už niečo vypili, zvoľte iný druh dopravy, choďte pešo, alebo zostaňte na mieste až do úplného vytriezvenia.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com