AKTUÁLNE! Dvaja bratia z Prešova vyvádzali v podniku v Bratislave: Napadli čašníka, majiteľa aj policajtov!

Obvineniu z trestného činu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva a z trestného činu útoku na verejného činiteľa spáchaného formou spolupáchateľstva čelia dvaja bratia, 22-ročný Adrián G. a 24-ročný Dušan G. z okresu Prešov.

Obvinenia im vzniesol poverený policajt Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV v súvislosti so skutkom, ku ktorému došlo počas uplynulého víkendu.
Obaja obvinení mali v sobotu (04.06.2022) mali byť vyzvaní čašníkom v jednom z podnikov na Istrijskej ulici, aby si presadli k inému stolu. Na to začali reagovať vulgárne a čašníkovi sa začali vyhrážať. Následne na miesto prišiel majiteľ podniku ktorý oboch mladíkov vyzval aby priestory podniku opustili. Mladíci zareagovali na túto výzvu najskôr verbálnym útokom a následne aj fyzickým napadnutím majiteľa, ktorého neváhali okrem iného aj udrieť popolníkom do oblasti krku.

Na miesto bola privolaná hliadka PMJ, ktorá sa v krátkom čase dostavila do samotného podniku. Mladíci svoje vulgárne a agresívne správania obrátili aj na zasahujúcich policajtov, pričom pri pokuse o fyzické napadnutie príslušníka Pohotovostnej motorizovanej jednotky boli obaja mladíci za použitia donucovacích prostriedkov spacifikovaní a obmedzení na osobnej slobode. V nadávkach a v nevhodnom správaní voči policajtom mladíci pokračovali aj počas ich eskortovania na príslušné policajné oddelenie.
Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja umiestnení v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí mladíkom v zmysle zákona za toto konanie trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com