AKTUÁLNE! Diviak naháňal mladú ženu so psom v lesoparku v Žiline!

Žilina sa v poslednom období potýka so zvýšenou prítomnosťou diviakov na svojich sídliskách.

Podľa správ z webovej stránky zlinak.sk sú miestni obyvatelia ohrození takmer každý deň.

Zvlášť nebezpečnú situáciu v posledných dňoch vytvára samica diviaka s mláďatami, ktorá sa často pohybuje v okolí Lesoparku Chrasť a areálu žilinskej univerzity.

Pretrvávajúca hrozba diviaka v blízkosti sídlisk, konkrétne v oblastiach Solinky a Vlčince, narušuje pokojný život obyvateľov. Jedna z miestnych obyvateľok zažila stret s agresívnym diviakom počas prechádzky so psom, o tom informovala portál zilinak.sk.

Podľa jej slov, keď sa počas nedeľnej prechádzky v Lesoparku stretla s veľkým diviakom, začal ju naháňať. „Zrazu stál diviak predo mnou a hneď sa rozbehol proti mne. Naháňal ma dobrých 50 metrov,“ opísala mladá žena incident. Okrem jej úzkosti bola situácia ešte viac zložitá tým, že sa v blízkosti nachádzali aj ďalší ľudia, vrátane matiek s malými deťmi a cyklistov.

Lesopark, kde sa útok stal, je populárnym miestom pre cyklistov, rodiny s deťmi a majiteľov psov, čo zvyšuje možné riziko stretu s agresívnou diviačicou.

Mladá žena, ktorá sa stretla s diviakom, informovala o tom príslušné orgány, s nádejou, že sa situácia rieši skôr, ako by mohla dôjsť k vážnemu zraneniu alebo dokonca strate života. O probléme informovala aj primátora mesta, vedúceho Oddelenia životného prostredia Mestského úradu Žilina a viceprimátora.

Aktuálne sa čaká na reakciu mestskej rady a mestské polície na otázku, akým spôsobom plánujú riešiť tento narastajúci problém.

zdroj: zilinak.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com