AKTUÁLNE: Ďalšia herecká strata: Zomrela herečka z filmu Vrchní, prchni!

Česká herečka Ludmila Krajíčková († 88), ktorá si zahrala aj v legendárnom filme Vrchní, prchni!, zomrela.

V legendárnom filme hrala spolužiačku Dalibora Vránu, ktorého stvárnil Josef Abrhám.

Ludmila Krajíčková, podobne ako väčšina českých hercov, začala svoju kariéru na pražskej DAMU. Jej prvé angažmán bolo v Juhočeskom divadle. Tam stvárnila niekoľko dôležitých úloh. Diváci ju mohli vidieť na javisku ako Annu Kareninu alebo pani Chevelyovú v Ideálnom manželovi.

Krajíčková nikdy nezabudla na svojich spolužiakov z DAMU. Pravidelne sa stretávala s najväčšími hviezdami domáceho filmu a divadla. Medzi najznámejšie mená, u ktorých Krajíčková študovala, patria Dalimil Klapka, Jiřina Bohdalová a Antonín Hardt.

„Bohužiaľ, je nás o jedného menej. Zomrela Ludmila Krajíčková. Spolu s Michaelou Bendovou nás je len päť,“ povedal pre Aha! Hardta, že z jeho bývalých spolužiakov je nažive už len hŕstka.

„V júni sme sa s Lídou dohodli, že sa v septembri opäť uvidíme. Mala zdravotné problémy, ale verila, že to prejde. Už sa neuvidíme,“ povedal Hardt smutne.

Krajíčková bola jednoznačne divadelnou herečkou, ale celkom päťkrát sa objavila aj vo filme. Medzi jej menej výrazné úlohy patrí spolužiačka Josefa Abrháma vo filme Vrchní, prchni!

zdroj: extra.cz, blesk.cz, facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com