AKTUÁLNE: Ďalšia herecká strata: Zomrel slovenský herec Anton Vaculík (†79)

Anton Vaculík zomrel 12. decembra 2020 vo veku nedožitých 80 rokov.

Slovenský bábkový, činoherný a televízny herec Anton Vaculík zomrel vo veku nedožitých 80 rokov. Informoval o tom syn nebohého Juraj Vaculík. Herec sa narodil 3. januára 1941 v Trnave a zomrel 12. decembra 2020 v Bratislave. Diváci ho mohli vidieť aj seriáli Mesto tieňov, v ktorom stvárnil jednu z hlavných postáv.

Vaculík študoval na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe na Bábkarskej katedre. Hrával v Krajskom bábkovom divadle v Banskej Bystrici a za postavu básnika v predstavení Kniha rozprávok získal cenu za Divadelnú tvorbu roku 1976. Účinkoval aj vo viacerých predstaveniach Divadla pre deti a mládež v Trnave. Od augusta 1989 do dôchodku v roku 2001 pôsobil v Štátnom bábkovom divadle v Bratislave.

V roku 1990 sa stal spoluzakladateľom Katedry bábkarskej tvorby na Činohernej a bábkarskej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave, kde pôsobil do roku 1992 ako pedagóg. Zahral si vo viacerých celovečerných filmoch ako napríklad Šibenica, Cesta domov, Pavilón šeliem či Krajinka. Diváci ho mohli počuť aj v zahraničných filmoch, napríklad Hore, Rodinka Úžasných alebo Autá.

 

Zastihla nás smutná správa, dňa 12. 12. 2020, tri týždne pred svojimi 80-tymi narodeninami, náš kolega, priateľ, no…

Uverejnil používateľ Bratislavské bábkové divadlo Pondelok 14. decembra 2020

 

zdroj: SITA, Bratislavské bábkové divadlo

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com