AKTUÁLNE! ĎALŠÍ OPITÝ VODIČ: 20-ročný mladík pri Prievidzi nafúkal 2 promile!

O tom, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní a sadajú si za volant „pod parou“ sa na cestách trenčianskeho kraja presviedčame denno-denne. Smutné je, že ani hrozba trestu odňatia slobody, vysokých pokút, či niekoľko mesiacov až rokov bez vodičského preukazu vodičov, čo si opití sadnú za volant neodradia.

V nočných hodinách hliadka Obvodného oddelenia z Prievidze na Košovskej ceste predpísaným spôsobom zastavila a skontrolovala vodiča Škody Octavia s českým evidenčným číslom. 20-ročného vodiča policajti vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky.

Dychová skúška mladého vodiča, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia presne rok bola pozitívna. Nafúkal 0,96 mg/l, čo predstavuje 2 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu a to 0,84 mg/l, čo je v prepočte 1,75 promile alkoholu. Policajti vodiča následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení skončil v cele.
Mladého vodiča neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O tom, aký trest dostane, rozhodne súd.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com