AKTUÁLNE: Cestujete do Česka? Od dnes sa menia pravidla! Už nemusíte ísť do karantény

Od 7. júna 2021 sa  Slovensko pre Českú republiku preraďuje z červených krajín do oranžových, teda krajiny so stredným rizikom nákazy COVID-19.

V praxi to znamená, že slovenskí občania s platnosťou od 7. júna môžu do Česka pricestovať s negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 24 hodín, alebo RT-PCR testu, nie starší ako 72 hodín, ktorý absolvujú pred vstupom na územie ČR.

Pred vstupom do ČR majú povinnosť vyplniť príjazdový formulár, vzdialeným prístupom ho poslať príslušnej krajskej hygienickej stanici a predložiť doklad o jeho vyplnení na vyžiadanie pri hraničnej alebo pobytovej kontrole.

Od 1. júna je platné aktualizované ochranné opatrenie Ministerstva zdravotníctva ČR

Pozrite si prehľadné informácie o podmienkach vstupu na webovej stránke Ministerstva vnútra ČR

Občania Slovenskej republiky môžu od 1. júna 2021 cestovať do ČR aj za účelom turistiky, pokiaľ sa po vstupe na územie ČR preukážu:

  • národným certifikátom o vykonanom očkovaní v SR vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR a to už po 22 dňoch od prvej dávky vakcinácie; pred vstupom do ČR je nutné vyplniť príjazdový formulár,
  • alebo potvrdením o prekonanom ochorení COVID-19 nie viac ako pred 180 dňami (bez povinnosti vyplniť príjazdový formulár pred vstupom do ČR),
  • potvrdením o negatívnom výsledku AG testu nie staršom ako 24 hodín alebo PCR testu nie staršom ako 72 hodín vykonaným v SR; pred vstupom do ČR online vyplnia príjazdový formulár;

 

Ak váš pobyt v Českej republike nepresiahne 24 hodín

Občania Slovenskej republiky môžu od 1. júna 2021 cestovať do ČR z akýchkoľvek dôvodov pokiaľ doba ich pobytu na území ČR nepresiahne 24 hodín –  bez povinnosti vyplniť online príjazdový formulár pre vstupom do ČR, či absolvovať po príchode do ČR izoláciu/PCR test.

Na svojom webe o tom informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

zdroj: mzv.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com