AKTUÁLNE: Česko je najviac POSTIHNUTOU krajinou v Európe. Počet nakazených za deň prekročil 5000.

Spread the love

V stredu počet novo potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v Českej republike dosiahol 5335. Rekord v počte nakazených bol prekonaný druhýkrát za sebou. Od 1. marca, kedy sa v krajine objavili prvé prípady nákazy koronavírusu, potvrdili testy infekciu celkovo u 95 360 ľudí, 829 z nich zomrelo.

 

Z ochorenia COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, sa dosiaľ vyliečilo 50.767 osôb. Momentálne je  v Česku nakazených 43.764 ľudí, z toho 1563 je hospitalizovaných.

Česko je najviac postihnutou krajinou v EÚ

Vyplýva to z grafu, ktorý znázorňuje krajiny s najvyšším počtom prípadov na stotisíc obyvateľov za 14 dní. Hneď po Česku je na druhom mieste Španielsko a na treťom Holandsko. Slovensko sa umiestnilo na deviatom mieste.

 

Kvôli neustále sa zhoršujúcej situácii s pandémiou koronavírusu v krajine vyhlásil český minister zdravotníctva Roman Prymula že v prípade, ak ľudia nebudú dodržiavať opatrenia, vyhlási v krajine tzv. lockdown. “Ak nezaberú tie opatrenia, ktoré budú oznámené v piatok, tak potom je už len jedna cesta cez tzv. lockdown a to určite nikto nechce,” cituje ministra zdravotníctva český denník Blesk.

 

zdroj: novinky.cz

You Might Also Like