AKTUÁLNE! Britský minister obrany telefonoval 10 minút s falošným ukrajinským premiérom

Britskému ministrovi obrany Benovi Wallaceovi vo štvrtok zatelefonoval podvodník, ktorý sa vydával za ukrajinského premiéra. Wallace nariadil vyšetrovanie incidentu, z ktorého obvinil Rusko.

Videohovor sa uskutočnil po tom, ako britská vláda dostala e-mail od údajného zamestnanca ukrajinského veľvyslanectva. E-mail bol následne postúpený ministerstvu obrany.

„Dnes sa so mnou pokúsil hovoriť podvodník, ktorý sa vydával za ukrajinského premiéra. Položil mi niekoľko zavádzajúcich otázok a potom, čo som nadobudol podozrenie, som hovor ukončil, uviedol Wallace na Twitteri.

„Žiadne ruské dezinformácie, prekrúcania a špinavé triky nemôžu odvrátiť pozornosť od porušovania ľudských práv a nezákonnej invázie Ruska na Ukrajinu. Zúfalý pokus,“ povedal Wallace.

Zdroj z ministerstva obrany pre agentúru Reuters uviedol, že Wallace nariadil okamžité vyšetrovanie toho, ako bolo umožnené uskutočniť telefonát, ktorý trval približne desať minút.

Britská ministerka vnútra Priti Patelová uviedla, že sa stala terčom podobného podvodu. „Tento týždeň sa mi to stalo,“ napísala na Twitteri. „Žalostný pokus rozdeliť nás v týchto ťažkých časoch. Sme na strane Ukrajiny,“ dodal minister.

Agentúra Reuters pripomína, že v máji 2018 mal vtedajší minister zahraničných vecí a súčasný premiér Boris Johnson podvodný telefonát. S predpokladaným arménskym premiérom diskutoval o medzinárodných vzťahoch.

 

zdroj: reuters.com

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com