AKTUÁLNE! Bill Gates sa nakazil koronavírusom, slová o priebehu choroby!

Bill Gates, ktorý venoval milióny na pomoc pri pandémii, bol v utorok pozitívne testovaný na koronavírus.

Bill Gates, 66 rokov, na Twitteri uviedol, že bol izolovaný s miernymi príznakmi a že bol očkovaný. Nebolo jasné, či to bol jeho prvý pozitívny test na koronavírus. Uviedol tiež, že sa v utorok virtuálne zúčastní na stretnutí s ľuďmi zo svojej nadácie.

Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft a jeden z najbohatších ľudí na svete, v posledných mesiacoch sústredil svoje značné zdroje na pandémiu. Minulý týždeň vydal knihu s názvom „Ako zabrániť ďalšej pandémii“, v ktorej vysvetľuje, ako by krajiny mohli vyvinúť koordinované úsilie na odvrátenie pandémie a „odstránenie všetkých respiračných ochorení“.

Otvorene sa vyjadril k tomu, ako by mali svetové zdravotnícke orgány reagovať na pandémiu a distribuovať vakcíny. Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov uviedla, že darovala milióny organizáciám vrátane Gavi a Svetovej zdravotníckej organizácie na financovanie testovania, liečby a distribúcie vakcín. (Manželia Gatesovci sa minulý rok rozviedli, ale obaja vyjadrili svoj ďalší záväzok voči nadácii).

V januári pán Gates na Twitteri uviedol, že „keď Omicron prejde krajinou“, vírus by sa mohol liečiť „skôr ako sezónna chrípka“.

https://twitter.com/JacobsenTane/status/1524173700026839041?s=20&t=PezDF7TYk5nSqZsBYRV0Nw

zdroj: nytimes.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com