AKTUÁLNE! Americký prezident Joe Biden poďakoval Slovensku za darovanie systému S-300 Ukrajine

Americký prezident Joe Biden poďakoval v piatok slovenskej vláde za to, že Ukrajine darovala systém protivzdušnej obrany S-300. Informoval o tom vo vyhlásení Biely dom.

„Od začiatku mojej administratívy kladú Spojené štáty najvyššiu prioritu na dodanie dôležitých vojenských kapacít Ukrajine, aby sa mohla brániť proti ruskej agresii. Celý svet sa teraz stal svedkom účinnosti týchto zbraní, keďže odvážne ukrajinské sily ich použili na odrazenie ruského útoku na Kyjev, udržanie spornej oblohy na Ukrajine a zasadenie tvrdých úderov ruskej armáde.

Okrem zbraní vyrobených v USA sme sa snažili uľahčiť aj prenos spôsobilostí od našich spojencov a partnerov z celého sveta. Chcem sa poďakovať slovenskej vláde za poskytnutie systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine, na čo ma prezident Zelenskyj osobne upozornil v našich rozhovoroch. S cieľom umožniť tento transfer a zabezpečiť trvalú bezpečnosť Slovenska Spojené štáty preložia na Slovensko americký raketový systém Patriot.

Teraz nie je čas na sebauspokojenie. Ruskej armáde sa síce nepodarilo dosiahnuť cieľ obsadiť Kyjev, ale naďalej pácha na ukrajinskom ľude hrozné brutálne činy. V čase, keď sa ruská armáda pripravuje na ďalšiu fázu tejto vojny, som nariadil svojej administratíve, aby naďalej nešetrila úsilím o identifikáciu a poskytnutie moderných zbraňových kapacít ukrajinskej armáde, ktoré potrebuje na obranu svojej krajiny.“ uviedol prezident Joe Biden.

zdroj: whitehouse.gov

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com