AKTUÁLNE! 62-ročná žena uverila podvodnej SMS, prišla o tisíce: Polícia upozorňuje občanov!

Uplynulý víkend na svoju dôverčivosť doplatila 62-ročná žena, ktorá sa dostavila na útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III, kde podala trestné oznámenie po tom čo prišla o takmer 3000 €.

V sobotu (17.09.2022) jej prišla SMS správa údajne od jedného z mobilných operátorov, ktorej text sa začínal nasledovnými slovami: ,,Vrátenie peňazí si vyžiadajte na: https…“ Keď poškodená klikla na uvedený odkaz, bola presmerovaná na webovú stránku a vyzvaná, aby zadala údaje z bankomatovej karty. Následne prijala SMS správu s kódom, ktorým potvrdila prevod peňazí. Na nasledujúci deň zistila, že z jej karty bolo vykonaných 11 transakcií prostredníctvom ktorých prišla o takmer 3000 €.

V tejto súvislosti polícia opätovne dáva do pozornosti nasledovné:

👉 V prípade podobných správ, telefonátov neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom.
👉 Zároveň, ak od Vás neznáma osoba akoukoľvek formou požaduje Vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, tak za žiadnych okolností ich neposkytujte.
👉 Zároveň polícia žiada, aby ste upozornili o podvodných praktikách aj svojich blízkych.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com