AKTUÁLNE! 58-ročný kamionista šoféroval po diaľnici D1 s takmer 2,7 promile! Z miesta chcel odísť!

Piatková (02.09.2022) nočná služba bratislavských dopravných policajtov priniesla okrem iného aj kuriózny prípad mimoriadne nezodpovedného a život ohrozujúceho správania vodiča nákladného vozidla, na ktorého jazdu zo strany na stranu upozornili na linke 158 ostatní účastníci cestnej premávky.

V zmysle oznámenia sa toto vozidlo malo pohybovať po diaľnici D1 od Auparku v smere do Trnavy. Policajti sa bezodkladne po prijatí oznámenia vybrali za využitia svetelných výstražných znamení toto vozidlo zastaviť, čo sa im podarilo až v blízkosti logistického centra v blízkosti výjazdu Senec Východ v smere na Pezinok.
Po zastavení nákladného vozidlo policajti nadviazal komunikáciu s vodičom, ktorý bol dezorientovaný, javil známky požitia alkoholu a ťažko artikuloval. Policajti ho podrobili vykonaniu dychovej skúšky, ktorá skončila s výsledkom 1,3 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu – čo predstavuje hodnotu 2,7 promile! Vodič policajtom uviedol že pred a počas jazdy vypil dve ploskačky rumu a pivo, pričom rozhovor ukončil slovami „dobre chalani, čaute“, „zabudnime na to, idem domov“ a z miesta chcel odísť.

Policajti muža vyzvali aby na mieste zotrval a zákonne ho poučili, avšak muž na výzvy nereagoval, prestal sa správať pokojne a s hliadkou prestal spolupracovať. Z uvedeného dôvodu boli voči nemu použité donucovacie prostriedky a boli mu uložené putá.
Následne bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie, pričom po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Senci vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 58-ročnému Gejzovi K. z okresu Galanta.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com