AKTUÁLNE! 48-ročný vodič jazdil v Trnave s defektom a poškodil odstavené auto. Nafúkal takmer 3 promile!

Policajti PMJ včera chytili 48 ročného vodiča. S defektom a 3 promile jazdil po ul. A. Hlinku v Trnave.

V nedeľu popoludní si policajt všimol auto Škoda Octavia, ktoré nie len že išlo už len na disku, ale navyše aj zo strany na stranu. Ihneď vozidlo zastavil a muža za volantom vyzval, aby vystúpil. Ten výzvu síce uposlúchol, no vďaka alkoholu bol v takom stave, že nedokázal stáť a si rovno sadol na obrubník. V tom čase už na miesto dorazila aj privolaná druhá hliadka PMJ. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške, pri ktorej nafúkal najskôr 1,36 mg/l alkoholu a o pár minút dokonca 1,43 mg/l.
Trnavčan tak sadol za volant s takmer 3 promile. Policajti zistili, že chvíľu pred zastavením muž nezvládol vychádzanie z parkovacieho miesta a poškodil pri tom odstavené auto Ford Mondeo.
Polícia muža rieši v tzv. superrýchlom konaní pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Do vytriezvenia a rozhodnutia súdu si počká v policajnej cele.

TAKMER ROVNAKÝ PRÍPAD RIEŠILI AJ V SKALICI
Tam zas za volant auta Hyundai i30 sadol v sobotu popoludní 47 ročný muž. Ten pri jazde cez obec Radimov narazil do zaparkovaného Mercedesu Benz, ktoré odhodilo do ďalšieho odstaveného vozidla Škoda Superb. Policajti s vodičom vykonali dychovú skúšku, ktorej výsledok mal rovnako stúpajúcu tendenciu. Muž najskôr nafúkal 1,21 mg/l alkoholu a pri opakovanej skúške až 1,48 mg/l alkoholu. V prepočte je to 3,08 promile.
Policajti muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení.

Okrem týchto troj-promilových hazardérov policajti cez víkend riešili, v rámci nášho kraja, aj ďalších 5 vodičov, ktorí sa dopustili trestného činu jazdou v opitosti.

zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com