AKTUÁLNE! 48-ročný muž v Nitre unikal a takmer zabil policajta! Zastavila ho až streľba

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky počas nočnej služby chceli asi o 01.45 hod. na Nedbalovej ulici v Nitre skontrolovať vozidlo Seat Leon s rakúskym evidenčným číslom.

Jeho vodič nerešpektoval pokyny na zastavenie a začal s vozidlom unikať smerom na rýchlostnú cestu R1. Z tej zišiel v smere na obec Hosťová, kde sa im nachvíľu stratil z dohľadu. Pri Čeľadiciach ho spozorovala iná policajná hliadka, ale to už malo vozidlo evidenčné číslo Nitry. Vodič si evidentne dal tú námahu a počas malej chvíľočky bez policajtov v pätách si stihol vymeniť tabuľky s evidenčným číslom. Hliadka sa vozidlo pokúšala zastaviť a 48 ročný vodič pritom nasmeroval auto na policajta, ktorý musel uskočiť. Nakoniec vodiča zastavila až služobná zbraň, z ktorej padlo niekoľko výstrelov. Vozidlo skončilo v kukuričnom poli pri obci Dolné Obdokovce. Muž bol vo vozidle sám a k jeho zraneniu ani k zraneniu iných osôb pri incidente nedošlo.

Celý nočný incident má už aj trestno-právnu dohru. Vyšetrovateľ PZ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa. Čo však bolo prvotnou príčinou jeho nezmyselného správania je nateraz predmetom vyšetrovania.

zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com