AKTUÁLNE! 39-ročný opitý Bánovčan napadol policajtov. Hrozí mu až päť rokov za mrežami!

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Partizánske vzniesol obvinenie 39 ročnému mužovi z Bánoviec nad Bebravou za prečin Útok na verejného činiteľa.

Hliadka Obvodného oddelenia PZ v Partizánskom bola vyslaná na preverenie oznámenia, že má dochádzať k protiprávnemu konaniu pri jednom z rodinných domov v meste Partizánske.
Po príchode na miesto a oboznámenie sa so situáciou pristúpili k mužovi, ktorý spal, pričom sedel na zemi opretý o pletivo.
Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania, muž potom ako sa prebral, začal vulgárne nadávať prítomným svedkom aj príslušníkom PZ. Policajti v snahe predísť narušovaniu verejného poriadku muža vyzvali, aby upustil od protiprávneho konania. Muž však potom ako sa postavil zo zeme mal začať policajtom pľuť sliny do tváre a vulgárne ich osočovať. Okrem toho sa mal vyhrážať ujmou na zdraví im a aj ich rodinným príslušníkom.
Policajti opätovne vyzvali agresívneho muža na upustenie od protiprávneho konania s výstrahou, že inak budú voči nemu použité donucovacie prostriedky, načo však obvinený nemal reagovať. Napriek výzvam polície mal muž fyzicky zaútočiť na policajta tak, že ho udrel päsťou do hrude. Oboch príslušníkov PZ pri útoku ďalej kopol do nôh, po čom policajti voči mužovi použili donucovacie prostriedky a to hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany za účelom prekonania aktívneho odporu. Obvinený potom ako mu boli v zmysle zákona založené putá si mal začať udierať hlavu o zem a poškodeným policajtom sa vyhrážať zabitím ako aj zabitím ich rodinných príslušníkov.
Mužovi bola v zmysle zákona obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.
Muž na mieste odmietol vykonať dychovú skúšku. Neskôr na útvare PZ dychovú skúšku dobrovoľne vykonal s výsledkom 0,87 mg/l, čo je v prepočte 1,81 promile.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol vyšetrovateľom PZ spracovaný podnet prokurátorovi na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.
V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na 5 rokov.

zdroj:  Polícia SR – Trenčiansky kraj

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com