AKTUÁLNE! 38-ročný muž posilnený alkoholom v Trenčine dobil taxikára aj okoloidúceho!

Je všeobecne známe, že povolanie taxikára nie je vždy bezpečné. Niečo o tom vie aj taxikár z Trenčína, ktorého mal napadnúť 38 ročný muž.

Doteraz vykonaným skráteným vyšetrovaním bolo zistené, že 38 ročný muž mal v ranných hodinách nasadnúť do vozidla taxi služby. Vodič taxíka mal muža upozorniť, že má objednaného iného zákazníka a požiadať ho, aby z vozidla vystúpil, čo mal on však odmietnuť. Vodič sa snažil muža dostať von z taxíka, čo sa mu však nepodarilo.

Náhodne okoloidúci muž sa rozhodol taxikárovi pomôcť a taktiež vyzval muža na vystúpenie z taxíka. Páchateľ mal z taxíka vystúpiť a následne fyzicky napadnúť tohto okoloidúceho muža a to tak, že ho mal viackrát udrieť do oblasti hlavy a tváre, v dôsledku čoho poškodený spadol na zem.

Páchateľ vo svojom agresívnom správaní mal pokračovať aj voči vodičovi taxíka, ktorý v tom čase sedel vo vozidle. Jedenkrát ho mal udrieť do oblasti tváre a následne mal páchateľ kopať a búchať aj do osobného motorového vozidla poškodeného. Potom zo strechy vozidla mal odlepiť magnetické označenie ,,TAXI“ a hodiť ho do vnútra vozidla.

Poškodení muži sa však páchateľa nezľakli a obaja ho spoločnými silami spacifikovali. Potom si zavolali na pomoc políciu, pričom agresívneho muža držali na zemi až do príchodu policajnej hliadky.
Jeden z poškodených mužov musel byť po útoku jednorazovo ošetrený v nemocnici.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Trenčín vzniesol obvinenie 38 ročnému mužovi z Trenčína pre prečin Výtržníctvo. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia.
S mužom bola po zadržaní vykonaná dychová skúška s výsledkom 0,71 mg/l, čo je v prepočte 1,48 promile alkoholu.
Obvinený muž bol už v minulosti súdne trestaný.

Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov bude povereným príslušníkom PZ spracovaný návrh na podanie obžaloby a kompletný spisový materiál bude odovzdaný prokurátorovi na ďalšie konanie.

V prípade dokázania viny hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na 3 roky.

zdroj:Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com