AKTUÁLNE! 36-ročný muž sa vyhrážal bývalej manželke. Priložil jej k hlave pištoľ

Spolunažívanie s bývalým manželom/manželkou môže priniesť rôzne pozitívne, ale častejšie skôr negatívne skúsenosti. Keď už pri nich asistujú policajné hliadky nečakajme happy end.

Takto neskončil ani príbeh, ktorí vyšetrovali vrábeľskí policajti. 36 ročný muž údajne pri hádke priložil k hlave svojej bývalej manželky pištoľ rovno pred očami ich dieťaťa. Žena v obave o svoj život privolala policajné hliadky, ktoré ho razantne zadržali a predviedli na oddelenie polície.
Pri služobnom zákroku museli policajné hliadky použiť aj donucovacie prostriedky – hrozbu zbraňou, hmaty a chvaty sebaobrany a prostriedky na prekonanie odporu a odvrátenie útoku. Zákrok vykonali s plnou vážnosťou, ako zákrok voči ozbrojenému páchateľovi a až po jeho zadržaní zistili, že išlo plynovú pištoľ.
Muž bol umiestnený v policajnej cele a po vykonaní potrebných procesných úkonov a vznesení obvinenia z trestného činu nebezpečného vyhrážania bol riešený v tzv. superrýchlom konaní a súd už rozhodol o jeho osude. Skončil s podmienečným odsúdením.
Chybu môže urobiť každý, ale dospelý človek, nech je akokoľvek nahnevaný, by mal ovládnuť svoj hnev. Takéto vypäté situácie v domácnostiach, kde sú často svedkami vlastné deti aktérov, musia naši kolegovia riešiť s citom. V tomto prípade patrí vďaka za rýchly a razantný prístup policajtom z Obvodného oddelenia PZ vo Vrábľoch a z nitrianskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky.

zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com