AKTUÁLNE! 29-ročný opitý muž napadol svojho otca: Hrozia mu až tri roky za mrežami!

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí 29-ročnému mužovi, ktorý mal pod vplyvom alkoholu napadnúť svojho otca. Muža policajti z Novák obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia policajného zboru Nováky vzniesol obvinenie 29 ročnému mužovi za prečin Nebezpečné vyhrážanie.
Na základe doteraz zisteného, obvinený najskôr popíjal v pohostinstve v jednej z obcí a potom sa vrátil domov. So svojim otcom sa mal pohádať kvôli tomu, že si chcel zobrať psa a otec mu ho nechcel dať. Medzi synom a otcom malo dôjsť okrem hádky aj k fyzickému útoku. Obvinený mal otca sotiť, čím ho povalil na gauč. Potom sa mal na otca vrhnúť a opakovane ho udrieť do tváre. Po celý čas konfliktu mal otcovi vulgárne nadávať a vyhrážať sa mu zabitím.
Otec obvineného sa následne v obave o svoj život a zdravie zamkol pred synom v izbe, kde zostal až do príchodu policajnej hliadky a posádky RZP, ktorá ho na mieste ošetrila.

Privolaná policajná hliadka agresívneho syna obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia. Bola s ním vykonaná dychová skúška s výsledkom 1,65 mg/l, čo je v prepočte 3,44 promile.
Obvinený bol už v minulosti súdne trestaný.
V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com