AKTUÁLNE! 17-ročný mladík s ešte teplým vodičákom predbiehal v obci Oravská Polhora kolónu s rýchlosťou takmer 130 km/h!

Policajti z Oddelenia cestného dozoru a špeciálnych kontrol KDI v Žiline zistili priestupok 17-ročného vodiča z okresu Námestovo, ktorý viedol osobné motorové vozidlo Mercedes CLS 450 po ceste prvej triedy číslo I/70 v obci Oravská Polhora.

Mladý muž v obci predbiehal kolónu vozidiel. V úseku, kde je maximálna dovolená rýchlosť 50 km/h jazdil rýchlosťou podľa prvého merania 106 km/h a podľa druhého merania až 126 km/h.
Policajti vodiča zastavili a vykonali kontrolu. Pri kontrole zistili ďalšie porušenie zákona týmto 17-ročným mladým vodičom, pretože bol v čase jazdy vo vozidle sám aj napriek tomu, že zákon v jeho prípade vyžaduje vo vozidle prítomnosť osoby sediacej na mieste spolujazdca vedľa vodiča, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B najmenej 10 rokov a ktorú na tento účel zapísal orgán Policajného zboru do evidencie vodičov.
Mládencovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz, ďalšia jazda mu bola zakázaná, priestupok bude vyriešený v správnom konaní a môže mu byť uložená pokuta do výšky 300 EUR a zákaz činnosti až na jeden rok.

zdroj: Polícia Slovenskej republiky 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com