AKTUÁLNE! 17-ročné dievča sfalšovalo PCR test, aby mohlo ísť na diskotéku: Teraz musí zaplatiť mastnú pokutu!

17-ročné dievča, ktoré sa koncom leta minulého roka pokúsilo podvodom dostať do tanečného baru obľúbeného medzi mladými ľuďmi pomocou falošného PCR testu, bolo na Krajinskom súde pre trestné veci vo Viedni odsúdené za falšovanie.

Študentka dostala nepodmienečnú pokutu vo výške 320 eur. Páchateľka trest prijala, ale keďže nebola zastúpená advokátom, rozsudok nie je formálne právoplatný.

Mladí ľudia mali 10. septembra rande s priateľmi. Dievča si podľa súdu nezaobstaralo aktuálny PCR test, ktorý sa v tom čase vyžadoval pri vstupe na diskotéku, ale sa rozhodlo pomocou počítačového programu upraviť svoj starý PCR test. Podvod však odhalili pri snímaní QR kódu pred vstupom do lokálu.

Prokurátor bol počas procesu dôrazne prísny. Konanie obvineného bolo „nezodpovedné“, poznamenal prokurátor, odklon v tomto prípade neprichádza do úvahy z dôvodov všeobecnej prevencie. Obvinená uviedla, že v čase spáchania trestného činu už mala infekciu Corona – to však bolo pred siedmimi mesiacmi. V škole sa pravidelne podrobovala antigénovým testom a pri návšteve lokality bola „negatívna“.

Na otázku, prečo chcela ísť do baru, študentka odpovedala: „Nemala som žiadny konkrétny dôvod. Mohla som zostať doma.“ Prokurátor s rozsudkom súhlasil.

Sedemnásťročné dievča má tri dni na premyslenie prípadného odvolania.

 

zdroj: tt.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com