AKTUÁLNE! 16-ročný podvodník z Košíc obral seniorku o tisíce eur! Použil takúto fintu. Dávajte si POZOR!

V uplynulých dňoch vzniesli policajti v druhom bratislavskom okrese ďalšie obvinenie v súvislosti s týmto druhom trestnej činnosti ešte z júla tohto roku, pri ktorej páchatelia neváhali okrádať o celoživotné úspory dôverčivú seniorku. Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II bolo vznesené obvinenie z trestného činu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva len 16-ročnému Róbertovi z Košíc.

Ten mal v zmysle zabezpečenej dôkaznej situácie spolu s doposiaľ neznámymi spolupáchateľmi uviesť do omylu 78-ročnú seniorku, pričom v tomto prípade boli využité dve známe legendy – pracovníčka banky a policajt „Juhás“. Ako prvé kontaktovala telefonicky na pevnej linke neznáma žena seniorku a predstavila sa ako pracovníčka banky. Uviedla jej, že jej peniaze sú v ohrození pred podvodníkmi a následne došlo k „prepojeniu“ na policajta „Juháza“, ktorý od dôverčivej seniorky zisťoval akú veľkú finančnú hotovosť má pri sebe. Následne dôverčivú seniorku inštruoval, aby celú finančnú hotovosť ktorú mala v byte, odovzdala jeho kolegovi „policajtovi“ ktorý ju príde od ženy vyzdvihnúť.

Žena následne cez okno odovzdala – v súčasnosti už obvinenému Róbertovi finančnú hotovosť vo výške 20.000 ,-€.
V prípade preukázania viny pred súdom hrozí v zmysle zákona obvinenému mužovi za toto konanie trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com