AKTUÁLNA SPRÁVA: Zosuvy pôdy a záplavy usmrtili najmenej 19 ľudí, vrátane siedmich detí!

Zosuvy pôdy a záplavy spôsobené silnými dažďami v štáte Sao Paulo zabili od piatku najmenej 19 ľudí vrátane siedmich detí, informovali v nedeľu predstavitelia verejnej bezpečnosti.

Podľa úradov štátu Sao Paulo bolo pri dažďoch zranených ďalších deväť ľudí a štyria sú nezvestní, pričom približne 500 rodín v celom štáte zostalo bez strechy nad hlavou.

Guvernér Sao Paula João Doria v nedeľu preletel nad zaplavenými oblasťami a uviedol, že schválil núdzovú pomoc pre postihnuté mestá vo výške 15 miliónov realov (2,79 milióna dolárov).

Federálna vláda vo vyhlásení ministerstva regionálneho rozvoja uviedla, že situáciu monitoruje.

Medzi najviac postihnuté obce v okolí väčšieho São Paula patria Aruja, Francisco Morato, Embu das Artes a Franco da Rocha.

Búrky spôsobili škody aj v horných častiach miest Varzea Paulista, Campo Limpo Paulista, Jau, Capivari, Montemor a Rafard, uviedli štátni predstavitelia.

Od decembra vyvolali silné dažde smrteľné záplavy na severovýchode Brazílie, hrozilo oneskorenie zberu úrody na stredozápade krajiny a na krátky čas si vynútili pozastavenie ťažby v štáte Minas Gerais.

zdroj: reuters.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com