AKTUÁLNA SPRÁVA: Pri ruskom útoku na Ukrajine zomrel americký novinár!

Útok ruských síl v meste Irpin neďaleko Kyjeva si podľa ukrajinskej polície vyžiadal život amerického novinára a zranenia jeho kolegu.

Informáciu priniesla agentúra Reuters. Podľa ukrajinských médií je obeťou útoku 51-ročný Brent Renaud, ktorého identifikovala miestna polícia. Americké noviny The New York Times potvrdili jeho smrť, ale zdôraznili, že nepracoval ako ich korešpondent vo vojnovej zóne.

„Smrť Brenta Renauda nás hlboko zarmútila. Brent bol talentovaný fotograf a filmár, ktorý roky prispieval do denníka The New York Times,“ uviedol hovorca NY Times.

Dodal však, že Renaud do novín alebo na ich server naposledy prispel v roku 2015. Ako uviedol, prvé správy o tom, že pracoval pre Times, sa šírili preto, lebo mal starý novinársky preukaz z tohto média, ako to noviny vysvetlili vo vyhlásení na Twitteri.

Renaud sa v minulosti ako filmár venoval aj vojnám v Iraku a Afganistane.

Talianska novinárka Annalisa Camilliová zverejnila na Twitteri video, na ktorom Renaudov kolega opisuje, ako k útoku došlo, keď bol ošetrovaný v nemocnici.

„Prešli sme cez prvý most v Irpini a chceli sme natočiť odchod utečencov. Nasadli sme do auta, niekto sa ponúkol, že nás odvezie k druhému mostu. Prešli sme okolo kontrolného stanovišťa – a začali na nás strieľať,“ povedal americký novinár.

Vodič otočil auto a snažil sa odísť, ale streľba pokračovala. „Môj priateľ Brent Renaud bol postrelený a zostal tam,“ poznamenal a dodal, že nevie, ako sa Renaudovi darí. Spomenul však, že bol zasiahnutý do krku. Ukrajinské médiá zverejnili fotografie Renaudovho pasu, ako aj údajnú fotografiu jeho tela po útoku.

Bezpečnostný poradca Bieleho domu Jake Sullivan v prvej reakcii uviedol, že sa pokúsi zistiť viac informácií o tejto záležitosti a poradiť sa so spojencami.

zdroj: reuters

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com