AKTUÁLNA SPRÁVA: Americký prezident Biden má dnes oznámiť zákaz dovozu ruskej ropy!

Prezident Joe Biden už v utorok oznámi, že USA zakážu dovoz ruskej ropy, uviedol zdroj pre hlavnú korešpondentku ABC News Ceciliu Vega.

Biely dom v utorok ráno uviedol, že Biden zaradil do svojho programu o 10.45 hod. podujatie o „krokoch, ktoré majú pokračovať, aby sa Rusko zodpovedalo za svoju nevyprovokovanú a neoprávnenú vojnu na Ukrajine“, ale viac neprezradil.

Bol pod tlakom demokratov aj republikánov v Kongrese, aby pokračoval v zákaze.

V pondelok najvyšší predstavitelia republikánov a demokratov v Kongrese oznámili, že sa dohodli na dvojstrannej legislatíve, ktorá by potrestala Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu zákazom dovozu ruskej ropy a iných energetických produktov, ako aj pozastavením normálnych obchodných vzťahov s Ruskom, a tento týždeň sa očakáva hlasovanie v snemovni.

Očakáva sa, že tento krok spôsobí, že ceny benzínu, ktoré sú už teraz rekordne vysoké, sa ešte zvýšia.

Európa je menej naklonená zákazu dovozu ruskej ropy a plynu, keďže európske štáty sa vo veľkej miere spoliehajú na Rusko, pokiaľ ide o ich energetické potreby – podľa údajov americkej vlády takmer polovica ruského vývozu ropy smeruje do Európy – a analytici tvrdia, že zákaz by výrazne zvýšil ceny energií v Európe.

Očakáva sa, že britská vláda dnes okolo 16:00 GMT oznámi, ako plánuje znížiť dovoz ruskej ropy a plynu, uvádza novinár z Politico Alex Wickham.

Premiér Boris Johnson včera povedal, že svet nemôže jednoducho prestať používať ruskú ropu a plyn, ale bude musieť urýchliť svoj prechod od nich.

Prichádza v čase, keď sa očakáva, že americký prezident Joe Biden oznámi zákaz ruskej ropy v poznámkach o 10.45 h ET (3.45 GMT).

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: abcnews.go.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com