Ako si dvojnásobne zrýchliť metabolizmus? Pripravte vaše telo na chudnutie hneď zrána a kilá pôjdu dole samé.

Zdieľajte článok na

Správne naštartovanie metabolizmu je jedným z najdôležitejších ranných úkonov. Preto sa stále hovorí o dôležitosti raňajok a verte tomu alebo nie, dôležité vážne sú.

Ak chcete chudnúť, priberať alebo jednoducho zdravo žiť, je podstatné vybrať si na raňajky také suroviny, ktoré metabolizmus riadne naštartujú.

Čítajte naše tipy na tie najlepšie ranné štartéry!

 Celozrnné potraviny

Zabudnite na sendviče! Ak chcete cez deň spáliť viac kalórií, siahnite po celozrnných potravinách. Raňajky z cereálií z quinoa dodajú metabolizmu uspokojivý komplex sacharidov a proteínov, ktoré nabijú organizmus energiou.

Kaša z quinoa

Kalórie: 185, tuk celkom: 3 g, saturovaný tuk: 0 g, transfigurované mastné kysliny: 0 g, cholesterol: 1 mg, karbohydráty: 33 g, sodík: 37 mg, vláknina: 3 g, cukry: 6 g, proteíny: 7 g.

Potrebujete:

  • 1 hrnček suchej, bielej, premytej quinoi
  • 2 hrnčeky vody
  • kosher alebo morskú soľ
  • 1 lyžičku medu, javorový sirup, kokosový cukor
  • ½ hrnčeka nízkotučného mlieka (vareného); mandľové alebo sójové mlieko

Ako na to?

Suchú quinou dajte do väčšej panvice, pridajte vodu, soľ a sladidlá. Všetko zmiešajte a priveďte do varu, potom stlmte na mierny oheň a pokračujte vo varení, kým nebude absorbovaná všetka voda (približne 15 minút).

Potom naservírujte do hlbokých tanierov, pridajte varené mlieko a napríklad obľúbené ovocie na ochutenie (odporúčame marhule, kúsky banánu, mandle alebo lieskové orechy).

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

ZDROJ: jenzeny


Zdieľajte článok na

You Might Also Like