Ako schudnúť príjemnou cestou? Čo je najlepšie, pôjde to aj bez diet a cvičenia…

Niektorí ľudia majú vynikajúci metabolizmus a kilá sa na nich nelepia. Istotne poznáte človeka, ktorý má vo zvyku zjesť dvojnásobne viac jedla ako vy, no nijakým spôsobom sa to na ňom neodzrkadlí.

Pre nás, ktorí v tomto ohľade nemáme také šťastie existuje na internete a dokonca aj v televízii neuveriteľné množstvo tipov a trikov ako zhodiť prebytočnú nadváhu. Bohužiaľ väčšina z týchto rád, majú len krátkodobý alebo minimálny efekt. Vy si však pretrpíte svoje, keď sa snažíte zabehnúť kilometre a nezjesť za celý deň takmer nič. Dnes vám prinášame niekoľko jednoduchých tipov na chudnutie, ktoré dokážete zvládnuť, a nebudete sa musieť vôbec obmedzovať.

NAKUPOVANIE:
Hoci ste si to možno neuvedomili, nakupovanie je vynikajúca a k tomu príjemná cesta k štíhlejšej línii. Užijete si zábavu a spáliť kalórie môžete veľmi ľahko. Pri nakupovaní ani nevieme, ako nám ubehne čas, zato vo fitku sa čas niekedy vlečie nesmierne pomaly. Nosenie ťažkých nákupných tašiek sa bez problémov vyrovná zdvíhaniu závažia v posilňovni.  Takže dámy, hor sa na nákupy!

UPRATOVANIE:
Upratovanie je niekedy nudná a otravná činnosť, pre poriadok a pohodlie v našom domove je nevyhnutná. Po príchode detí sa z generálneho upratovania vášho bytu či domu raz týždenne stane takmer každodenná záležitosť. Možno vás však upratovanie motivuje viac, keď vám prezradíme, že je to jeden z najúčinnejších spôsobov chudnutia. Vedeli ste, že pri 30 minútach klasického upratovania dokážete spáliť až 80 kalórií? Pri vyššom výkone sa aj ich počet samozrejme zvyšuje.

SPEV:
Okrem toho, že spievanie prispieva k dobrej nálade, môže vám taktiež priniesť úbytok hmotnosti. Pri jednej hodine spevu môžete spáliť až 100 kalórií. Dobré je skombinovať upratovanie so spevom. Budete mať dobrý pocit, že ste spravili niečo prospešné pre seba domácnosť a ešte k tomu to celé bude sprevádzať dobrá nálada.

DAROVANIE KRVI:
Ak darujeme jednu pätinu našej krvi, stratíme neuveriteľných 650 kalórii, čo sa vyrovná hodinovému plávaniu. K tomu, aby človek daroval krv ho samozrejme nemôže motivovať úbytok hmotnosti, avšak je to príjemný bonus k tomuto dobrému činu.

BOZKY:
Pri bozkávaní zapájame veľké množstvo svalov, a tým pádom aj chudneme. Ak k bozkávaniu pridáme aj túlenie a iné prejavy vášne, počet spálených kalórií sa môže za hodinu vyšplhať až na 90. Nie je to síce obrovské množstvo, no aj tak je tento spôsob jedným z najpríjemnejších.

SLEDOVANIE HOROROV:
Ak radi sledujete horory, mali by ste vedieť, že tým pomáhate svojmu telu. Pri sledovaní hororov sa nám v tele zvyšuje hladina adrenalínu, ktorý zrýchľuje metabolizmus. Istotne vám málokedy napadne pri strašidelnom filme jesť, to je práve vďaka tomuto hormónu.

Ak chcete, radikálne zmeniť proporcie vášho tela, je nevyhnutné pridať k svojmu životnému štýlu viac pohybovej aktivity a zdravý jedálniček. Na pár kíl dolu vám však stačí hoci len aktívnejšie nakupovanie.

ZDROJbrightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com