Ako sa zbaviť otravných komárov a molí?

Každé leto musíme všetci bojovať s otravným hmyzom, ako sú komáre, mole, ale aj muchy, včely alebo osy. V noci sa kvôli nim nedá spať, pretože buď máte zatvorené okno a doma je teplo, alebo otvoríte okno a komáre vám vletia dovnútra a vysaja vám krv. Ako sa zbaviť hmyzu?

Účinné sú sieťky na okná alebo si okolo postele zaveste sieť proti komárom.
Ak bývate v dome alebo byte a v lete radi spíte pri otvorenom okne, určite poznáte nepríjemný zvuk komára, ktorý vám bzučí okolo tváre a nezabíja ho. Komáre, a nielen oni, môžu byť veľmi nepríjemné a neprestanú, kým vás neuhryznú. Jedným zo spôsobov, ako sa im brániť, môže byť zaobstaranie sietí proti hmyzu na okná. Sú veľmi účinné a zbavia vás starostí s tým, ako vyvetrať bez toho, aby boli plné hmyzu.

Dnes sa napríklad predávajú siete, ktoré sa prilepia na okenné rámy a inštalujú sa len pomocou suchého zipsu. Je to veľmi lacná možnosť, najmä ak nechcete vŕtať do stien. K dispozícii sú aj pripínacie alebo vyťahovacie siete, ktoré môžete kedykoľvek vybrať z okna. Ponuka okenných sietí je dnes veľmi široká.

Môžete použiť chemické prípravky, ale najprv vyskúšajte tie domáce.
Doma si môžete ľahko vyrobiť pascu, ktorá bude fungovať na komáre alebo mole. Potrebujete len misku, ocot a plastovú fóliu. Do misky nalejte ocot, prikryte ju vreckom alebo fóliou a nožom alebo ihlou do nej urobte veľa malých dierok. Do misky sa dostanú mole a komáre, pretože ich priťahuje vôňa octu. Ale nedostanú sa späť, takže môžete sledovať, koľko z nich sa pokúsilo dostať do domu.

Keď je miska plná, stačí vymeniť ocot. Takto ho môžete udržiavať počas celého leta. Môžete použiť aj červené víno, ale to je škoda, lepšie je piť ho s priateľmi. Môžete si tiež kúpiť špeciálne repelenty proti hmyzu, ktoré sa vkladajú do elektrickej siete. Nie sú však lacné a často nefungujú tak, ako by mali.

zdroj: prosvet.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com