Ako sa zbaviť bolesti v rôznych častiach tela bez práškov? Pozrite si tieto užitočné recepty…

Vedeli ste, že stimuláciou určitých miest na tele môžete uľaviť od bolesti iných miest? Naším dnešným článkom sa vás pokúsime naučiť, ako zahnať bolesť aj bez toho, aby ste užili lieky proti bolesti.

Bolesť v krku:
Každý, koho začne bolieť v krku, si uvarí teplý čaj alebo si vykloktá hrdlo slanou vodou. Hoci to môže pomôcť, neodstráni to bolesť trvale. Skúste sa pri bolesti krku poškriabať na uchu. Stimuluje to nervy a vytvára reflex, ktorým sa krku uľaví.

Stres:
Pokiaľ ste vystresovaný a neviete ťaživý pocit odbúrať, nemusíte sa zbytočne preplachovať studenou vodou. Skôr ako opláchnuť tvár by ste mali pohár vody vypiť. Malo by vás to upokojiť.

Popálenina:
Namiesto toho, aby ste si popáleninu chladili studeným obkladom, priložte na ňu brušká prstov. Telesná teplota pomôže schladiť kožu pomalšie a zabránite tak vzniku bolestivých opuchov.

Odber krvi:
Pokiaľ sa bojíte odberu krvi a bolesti z injekcie, skúste pred pichnutí zakašľať. Vaša myseľ sa odpúta od bolesti, ktorá má prísť. Nezabudnite však predtým upozorniť sestričku.

Citlivé zuby:
Pokiaľ máte citlivé zuby a pri niečoho studeného cítite bolesť, skúste si na zadnú stranu ruky priložiť ľad. Táto oblasť je prepojená s nervami v zuboch a tvári a schladením ruky zabránite priechodu nervových signálov zo zubov do mozgu.

Nervozita:
Pokiaľ sa neviete upokojiť, skúste chvíľu fúkať vzduch do prsta/palca na ruke. Možno to znie divne ale regulujete tým dýchanie, tep sa vám spomalí a vy budete pokojnejší.

Migréna:
Masírujte si v prípade migrény šiju. Najlepšie je, keď na to použijete palec a ukazovák. Na šiji sú totiž receptory, ktoré by mali bolesť hlavy zahnať. Tento trik tiež zlepšuje prietok krvi.

ZDROJ jenzeny.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com