Ako ľahko olúpať vajcia? Inšpirujte sa jednoduchým trikom!

Vajcia na tvrdo sú obľúbené na raňajky, ale rovnako chutné sú aj na sendvičoch. Ale ako ich ošúpať bez toho, aby ste sa rozzúrili z rozdrvených škrupín a trhancov?

Takéto vajcia nevyzerajú dobre v zeleninovom šaláte, na sendvičoch ani na tanieroch. Pomocou jednoduchého triku, ktorý vám odporučil šéfkuchár známej veľkej reštaurácie, sa naučíte olúpať vajíčka za okamih a navyše zostanú hladké a celé na studenú kuchyňu!

Lúpanie vajec natvrdo je niekedy poriadne utrpenie a hotelové jedálne o tom vedia svoje, najmä preto, že používajú väčšinou čerstvé vajcia, ktoré sa oveľa ťažšie lúpajú. Ľudia sa snažia vajce olúpať, škrupiny sa rozkotúľajú všade a vajce skončí nevzhľadne roztrhané. Martyrium vajec je ešte väčšie, keď ich musíte olúpať väčšie množstvo. Ako rýchlo urobiť prácu a pokračovať v príprave zemiakového šalátu alebo vaječnej nátierky? Podstatný je spôsob varenia aj trik s lúpaním.

Varenie vajec

Na uľahčenie lúpania je dobré variť vajcia s lyžicou soli alebo jedlej sódy. Po uvarení sa odporúča ponoriť vajcia do studenej vody. Potom by sa mala škrupina ľahšie odstrániť. Čo robiť, ak ani táto metóda nepomôže? Naše staré mamy pred varením robili do škrupiny dômyselný vpich z boku nahor pomocou ihly, aby sa ľahšie lúpali. Niekedy sa však stane, že obsah vnútra počas varenia vytečie do pekáča. Môžete vyskúšať tip šéfkuchára, ktorý používa metódu pretrepávania a lúpanie je bleskové!

Uvariť úplne čerstvé vajcia natvrdo? Podľa šéfkuchára je to chyba, čerstvé vajcia sa najťažšie lúpajú, preto by ste mali použiť vajcia staré týždeň. Šéfkuchár tiež odporúča variť vajcia so sódou bikarbónou, aby sa zmenilo pH a vajcia sa ľahšie lúpali. Potom ich po uvarení vložte do nádoby so studenou vodou a začnite vajíčka pretrepávať. Vráťte vodu späť a opäť vajíčka pretrepte, aby sa samé odlepili od škrupiny. Tento spôsob vám ušetrí veľa času a vajíčka zostanú zamatovo hladké, aby ste ich mohli použiť aj na sendviče!

zdroj: prosvet.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com