Aká poloha spánku je charakteristická pre vás a vášho partnera? To, ako spolu spíte prezradí veľa o vašom vzťahu.

Spread the love

Verili by ste, že aj poloha, v akej v noci spíte so svojím partnerom má o vašom vzťahu nejakú výpovednú hodnotu? Toto o vás prezrádza to, ako spíte s partnerom.

O tom, aký je váš vzťah s vaším partnerom môže vypovedať kadečo. Verili by ste, že aj poloha, v akej v noci spíte so svojím partnerom má o vašom vzťahu nejakú výpovednú hodnotu? Všetky tieto skutočnosti sú ovplyvňované nevedomím, preto je prirodzené, že na vedomej úrovni si to vôbec nemusíte uvedomovať.

Lyžička:
Ak jeden z partnerov spáva za tým druhým a objíma ho, je to prejav toho, že je vo vzťahu medzi partnermi silná dôvera. Okrem toho, ten z partnerov, ktorý je vzadu môže mať aj veľmi ochranárske tendencie. Ochrana, dôvera a bezpečie je vo vzťahu veľmi dôležité. Dajte si však pozor, aby toho ochranárstva nebolo až príliš veľa.

Spletenie:
Nebýva to veľmi časté, pretože táto poloha nie je pre ľudí až taká komfortná, avšak môže sa stať že v tejto polohe ľudia spia najmä v začiatkoch vzťahu, prípadne po milovaní. Je dobré si na túto polohu dávať pozor najmä preto, aby si na ňu partneri nezvykli. Pri silnom zvyku sa môže stať, že neskôr by mali problémy so zaspávaním oddelene.

Chvíľku spolu, potom oddelene:
Pri zaspávaní je pár v objatí, avšak po pár minútach sa každý prevalí do svojej obľúbenej polohy. O tomto spôsobe spania sa tvrdí, že tak spia partneri, ktorých vzťah je veľmi pevný a plný dôvery. Majú radi čas strávený spolu, avšak doprajú si aj vlastný priestor a slobodu.

Nezávislí, ale zamilovaní:
Táto poloha patrí medzi najčastejšie polohy párov. Partneri sú pri nej otočení chrbtom, každý do inej strany a ich chrbty sa nedotýkajú. Doprajú si vlastný priestor a nezávislosť a navzájom sa rešpektujú.

Spojenie cez chrbát:
Ide o podobnú polohu ako sme opisovali pred chvíľkou, avšak pri tejto polohe sa partneri dotýkajú chrbtami. Väčšinou takto spia páry, ktoré sú spolu krátko a cítia sa spolu dobre a uvoľnene.

Pritúlenie, maznanie:
Ak ste so svojím partnerom krátko, alebo ak ste sa dali dokopy po nejakej kríze, je možné, že práve toto bude poloha v ktorej spolu zaspávate. Svedčí o dôvere a o ochrane vo vzťahu.

Dotyky nohami:
Niekedy sa stáva, že počas spánku niektoré páry majú prepletené nohy, alebo sa nohami aspoň dotýkajú. Dávajú tým najavo svoje intímne a emocionálne prepojenie. Milujú čas so svojím partnerom a nikdy ho nemajú dosť.

Zaberanie väčšiny priestoru:
Ide o akýsi prejav dominancie. Určite by ste partnerovi nemali tolerovať to, že zaberá väčšinu postele a obmedzuje váš životný priestor. Práve takéto prejavy môžu znamenať lakomosť partnera a jeho prehnanú dominanciu.

You Might Also Like