Aká by mala byť vaša ideálna váha podľa veku a výšky? Povie vám to táto naša tabuľka! Úplne ma to prekvapilo.

Spread the love

Ak je Vaším snom schudnúť a vyformovať svoje telo smerom k vašim ideálnym predstavám, potom Vám odporúčame sa oboznámiť s tzv. meračom impedancie. Ide o špeciálnu osobné váhu, ktorá predstavuje jednu z najpresnejších ciest, ako určiť Vašu ideálnu váhu, pretože je založená na meraní skutočného pomeru telesného tuku a svalov.

 

Túto váhu dnes už bežne na trhu zoženiete, takže sa nemusíte báť, že sa jedná o niečo nedostupného, ​​na čo budete musieť dlhé mesiace čakať, a tak proces chudnutia odďaľovať. Váha funguje na princípe prúdu nízkeho napätia, ktorý prechádza Vašim telom a meria odpor buniek. Vďaka tomu, že svalové bunky na seba viažu vodu inak ako tie tukové, je umožnené váhou zmerať presný pomer svalov a tukov v tele.

Ak nemáte po ruke merač impedancie, poradíme Vám ešte jeden trik. Ide o tzv. rovnovážnu hmotnosť. Pojem, ktorý je odborníkmi a lekármi stále viac používaný. Ide o ideálnu váhu, ktoré ste dosiahli v dospelosti a ku ktorej má Vaše telo tendenciu sa vracať, napr. po agresívnych diétach, po stresovom období, po chorobe, tehotenstve atď.

Ako všetci vieme, váha každého je vskutku individuálna vec, lebo je ovplyvnená mnohými faktormi, napr. dedičnými predispozíciami, morfológiou, hmotnosťou kostí atď. Rovnovážna hmotnosť je tak tou ideálnou cestou, ako zistiť Vašu ideálnu váhu!

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like