Ak vidíte vaše dieťa sedieť v tejto polohe, Zastavte to hneď! Dieťa je v nebezpečenstve!

Táto poloha je častou u detí a môžu  v nej tráviť  hodiny  pri hraní.Ak vidíte vaše dieťa  sedieť v tvare písmena W, ako je vidieť na  tejto fotografii , zabráňte tomu .

Táto poloha  spôsobuje problémy a väčšina ľudí to ani  netuší . Okrem toho sedenie v tejto polohe môže vytvoriť vnútornú rotáciu bedrového kĺbu  a predispozíciu pre rozvoj závažných ortopedických problémov!

A čo viac, táto poloha vedie k svalovým deformáciám a kontrakcii, rovnako ako nesprávnemu vývoju kostí. V skutočnosti, každý profesionálny ortopéd vás varuje a nedovolí, aby vaše dieťa takto sedelo.

V tejto polohe účinok gravitácie presahuje ťažisko tela, takže  svaly trupu  nemôžu udržiavať rovnováhu tela. Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť komplikáciám  je zamedziť,aby sa táto poloha stala zvykom.

Preto nedovoľte, aby vaše dieťa sedelo v tejto pozícii a  skúste ho motivovať mať vystreté alebo prekrížené nohy.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com